НОВИНИ

Швейцарські ЗМІ: у другому турі Олланд випереджає Саркозі на 6% голосів

Кандидат від Соціалістичної партії Франсуа Олланд лідирує у другому турі президентських виборів у Франції. Про це повідомляють швейцарські ЗМІ з посиланням на дані неназваних інститутів вивчення громадської думки.

За даними видання Tribune de Geneve, Олланд отримує 52,5-53% голосів, його суперник, чинний президент Франції Ніколя Саркозі, - 47-47,5%.

За даними МВС, яке займається організацією і проведенням виборів у Франції, явка у другому турі виборів президента Франції, станом на 12.00 (13.00 час київський), склала 30,66%, що на 1,5% вище, ніж у першому турі 22 квітня .

Перші офіційні результати голосування з'являться в 20.00 (21.00 час київський). Дослідницькі інститути готують оціночні результати виборів на підставі даних, що надходять з "тестових ділянок", які закриваються в 18.00 (19 час київський). Таких ділянок у Франції близько 250. Еxit-polls - опитувань на виході з дільниць - французи вже не довіряють.

Дані обробляються спеціальною комп'ютерною програмою, яка порівнює їх з результатами першого туру виборів 22 квітня і попередніх виборів. Починаючи з 20.00 дослідні інститути повідомляють більш точні оціночні дані.

Згідно з французьким законодавством, будь-які дані про підсумки голосування заборонено публікувати до закриття останніх виборчих дільниць. Проте вже на виборах 2007 року ембарго було порушено бельгійськими та швейцарськими ЗМІ.

Нинішнього року, в першому турі виборів ситуація повторилася, причому тепер до порушників приєдналося французьке інформаційне агентство «Франс Пресс», керівництво якого не змогло спокійно дивитися на те, як всі навколо смакують інформацію, що надходить з-за кордону. Прокуратура заявила про початок розслідування у цій справі проти «Франс Пресс», а також низкизакордонних ЗМІ.

Як повідомлялось, 6 травня у Франції відбувається другий тур президентських виборів.

У першому турі президентських виборів у Франції кандидат від лівоцентристської Соціалістичної партії Франсуа Олланд отримав майже 29 % голосів, а чинний президент, представник правоцентристської консервативної партії «Союз за народний рух» Ніколя Саркозі – трохи більше як 27 %.

Тепер обидва претенденти на крісло президента Франції змагатимуться за голоси ультраправих та центристів.

Читайте також: Міфологія проти міфів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.