НОВИНИ

У Франції відбувається другий тур президентських виборів

Для мешканців континентальної Франції 6 травня почався другий тур президентських виборів. Французи мають зробити вибір між чинним президентом Ніколя Саркозі і соціалістом Франсуа Олланд, який до останнього дня лідирував в опитуваннях громадської думки.

Близько 65 тис виборчих дільниць відкрилися о 8.00 (09.00 за київським часом) у школах і адміністративних установах континентальної Франції. За даними Конституційної ради - найвищого наглядового органу, який проголошує остаточні результати голосування - всього в списках значаться понад 46 мільйонів чоловік.

З особливим нетерпінням преса чекає голосування двох кандидатів. Кандидат-соціаліст, як очікується, проголосує першим в 10.30 (11.30 час київський) на виборчій дільниці в місті Тюль департаменту Коррез.

В 11.30 (12.30 час київський) проголосує чинний президент Ніколя Саркозі з першою леді Карлою Бруні-Саркозі. Вони голосуватимуть у ліцеї імені Лафонтена в 16-му окрузі Парижа, неподалік якого розташована квартира першої леді. Саркозі чекатиме результатів голосування в Парижі і виступить перед прихильниками і журналістами ввечері в спеціально орендованому для цього конференц-залі

Частина жителів заморських територій Франції, де в списках значаться 1,7 мільйона чоловік, вже проголосували, деякі продовжують голосувати. Першими 5 т равня почали обирати нового президента жителі острова Сен-П'єр і Мікелон, розташованого на схід від Канади, за ними почалося голосування французів, що мешкають в Америці, французьких територіях у Карибському басейні та островах Французької Полінезії.

6 травня, крім мешканців європейського континенту, почалося голосування для мешканців заморських територій Франції в Океанії, а також на островах Реюньон і Майотта в Індійському океані.

Хоча голосування в частині заморських володінь Франції вже завершилося, перші офіційні результати будуть відомі лише в 20.00 (21.00 час київський), коли закриються останні дільниці на континенті. У більшій частині комун вибори пройдуть з 8.00 до 18.00 за місцевим часом. У більш великих містах, таких як Тулон, Ренн, Орлеан і Тур, дільниці працюватимуть мінімум до 19.00, а в Парижі, столичному регіоні, Марселі, Ліоні і Тулузі - до 20.00.

Як повідомлялось, у першому турі президентських виборів у Франції кандидат від лівоцентристської Соціалістичної партії Франсуа Олланд отримав майже 29 % голосів, а чинний президент, представник правоцентристської консервативної партії «Союз за народний рух» Ніколя Саркозі – трохи більше як 27 %.

Тепер обидва претенденти на крісло президента Франції змагатимуться за голоси ультраправих та центристів.

Читайте також: Міфологія проти міфів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.