НОВИНИ

Тігіпко: уряд не буде "сліпо" виконувати вказівки МВФ

Уряд не має наміру "сліпо" виконувати вказівки Міжнародного валютного фонду щодо підвищення тарифів на комунальні послуги для населення, щоб отримати черговий транш кредиту Фонду. Про це заявив віце-прем'єр — міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

"Якщо піти по-дурному і виконувати сліпо, незважаючи ні на що, вказівки, можна заробити гроші, але створити проблеми для своїх людей", — заявив Сер гій Тігіпко в інтерв'ю "5 каналу".

"У моїй практиці є вже достатньо моментів, коли МВФ говорив одне, а сталося трохи пізніше. Я пам'ятаю криза 1998 року, пам'ятаю, які були поради і до чого все це призвело — ми залишилися з валютними резервами "нуль", — пояснив він.

"Тому ідеям МВФ в макроекономічному плані, безумовно, так, але ми живемо не в макроекономічному просторі, а з конкретними людьми. І коли нам говорять: "Підніміть ціни на 32,5% на комунальні послуги для всього населення", — то мені здається, що це погана ідея. Якщо робити по-розумному таку реформу, то люди не відчують", — підкреслив віце-прем'єр.

Він нагадав, що в країнах Європи при підвищенні тарифів на житлокомпослуги одночасно реалізовувалися і програми з енергозбереження.

"Ситуація у всій Європі, яка була за рахунок програм, за рахунок енергозбереження в першу чергу — ціни піднімалися на комунальні послуги, а люди платили ті ж гроші, які вони практично платили до цього. Ось це розумна реформа", — зазначив Сергій Тігіпко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.