НОВИНИ

У Франції перед другим туром президентських виборів "день тиші"

У Франції завершилася офіційна передвиборча президентська кампанія. Перед другим туром голосування оголошено "день тиші".

Згідно місцевого законодавства, кандидатам знову заборонять вести агітацію, а засобам масової інформації – публікувати результати опитувань громадської думки, що можуть вплинути на настрої електорату.

Правила «дня тиші» стосовно соцопитувань діятимуть і в день голосування – 6 травня. За французькими законами, публікувати дані екзитполів до закриття усіх виборчих дільниць – заборонено. За порушення передбачено штраф – від 75 тисяч до 350 тисяч євро. Ця ж норма поширюється й на іноземні ЗМІ.

За останньою інформацією, напередодні голосування розрив між кандидатами становить 4% голосів виборців. За даними організації Ifop-Fiducial, наразі за Олланда готові віддати свої голоси 52% респондентів, за його конкурента - 48%. В опитуванні, що тривало з 1 по 4 травня, взяли участь 1225 осіб.

Головна інтрига полягає в тому, кому дістануться голоси крайніх правих. Їх кандидат Марін ле Пен отримала в першому турі 18%. Виступаючи перед своїми прихильниками, вона оголосила, що вкине в урну порожній бюлетень і закликала своїх виборців голосувати на власний розсуд.

Читайте також: Франція радикалізується

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.