НОВИНИ

Росія розглядає можливість нанесення ударів по європейських об'єктах ПРО

Росія може прийняти рішення щодо нанесення попереджувального удару по об'єктах європейської протиракетної оборони. Про це заявив начальник Генштабу Збройних сил Росії генерал армії Микола Макаров на конференції в Москві по ПРО.

"З урахуванням дестабілізуючого характеру системи ПРО, а саме: створення ілюзії нанесення безкарного удару, рішення про попереджувальне застосування наявних засобів ураження будуть прийматися в період загострення обстановки", - підкреслив Макаров.

Він відзначив, що "розміщення нових ударних озброєнь на півдні й північному заході Росії для вогневого ураження комплексів протиракетної оборони, включаючи розгортання ракетного комплексу "Іскандер" у Калінінградській області, являє собою один з можливих варіантів руйнування інфраструктури ПРО в Європі".

Нагадаємо, США визнали, що прогресу на переговорах з Росією щодо створення системи протиракетної оборони досі не досягнуто і навряд чи прорив відбудеться цього року. Про це заявила спецпредставник держсекретаря США з питань стратегічної стабільності та протиракетної оборони Еллен Таушер.

Як повідомлялося раніше, у березні, президент США Барак Обама під час короткої розмови в Сеулі пообіцяв Дмітрію Мєдвєдєву "вирішити питання" щодо створення системи ПРО.