НОВИНИ

Обама звернувся до американського народу з Афганістану

Президент США Барак Обама виступив з телевізійним зверненням до американського народу з військової бази в Афганістані.

З його слів, військова кампанія в Афганістані була справою національної безпеки США. «Ми повинні закінчити справу, яку ми розпочали в Афганістані. І закінчити цю війну відповідально», - сказав він.  До 2014 року  США має намір доручити Афганістану всю відповідальність за безпеку країни. «Цього місяця на саміті НАТО в Чикаго наша коаліція поставить за мету: з наступного року основну роль в  бойових операціях по всій території країни будуть мати афганські сили. Міжнародний контингент братиме участь у бойових операціях. Проте ми почнемо виконувати додаткової функції, а афганці візьмуть на себе ініціативу», - сказав Обама.

Раніше, звертаючись до американських військових на базі Баграм, Обама нагадав, про річницю смерті лідера «Аль Каїди». «Минулого року ми змогли нарешті віддати Усаму бен Ладена правосуддю», - сказав він. Окрім цього, президент зазначив, що американські військові не збираються покидати Афганістан «швидко та безвідповідально». «Це не відбудеться за одну ніч. Ми робитимемо це відповідально. Ми зробимо все, щоб зберегти завоювання, досягнуті великою працею», -сказав Обама.

.

Як повідомлялось, надвечір 1 травня президент США Барак Обама  прибув з неоголошеним візитом до Афганістану для підписання угоди про співпрацю між країнами. 

Нагадаємо, влада США та Афганістану домовилися про військову співпрацю і 22 квітня підписали  в Кабулі відповідну угоду, яка визначає роль США в Афганістані після виведення більшої частини військ з країни в 2014 році. США до початку жовтня 2012-го виведуть з Афганістану 23 тисячі військовослужбовців.