НОВИНИ

Могилянка заявляє, що Табачник прирікає вузи на деградацію та ізоляцію

Президент Національного університету «Києво-Могилянська академія» Сергій Квіт розкритикував підготовлений Міністерством освіти і науки проект закону України «Про вищу освіту», який зараз знаходиться в парламенті.

Про це він сказав сьогодні на прес-конференції на тему: «Міністр освіти і науки проти освіти і науки в України і проти Києво-Могилянської академії».

В НаУКМА переконані, що за умови прийняття парламентом проекту закону «Про вищу освіту», неодмінно почнеться гальмування в розвитку вітчизняних вузів, вони будуть позбавлені будь-яких ознак автономії, не матимуть можливості виходу на міжнародний конкурентоспроможний рівень.

Свою позицію щодо законопроекту могилянці виклали у відкритому листі, викладеному на офіційному інтернет-порталі університету. Він адресований Президенту України, голові Верховної Ради і прем'єр-міністру.

За словами Квіта, серед найважливіших загроз законопроекту є його декларативність, ігнорування принципів інтеграції в єдиний європейський освітній простір, вже схвалену  державою.

Наслідком прийняття цього законопроекту стане, за його словами, прогресуюча самоізоляція українських університетів. Зокрема, це унеможливить роботу Києво-Могилянської академії за західною освітньою моделлю та європейськими стандартами, які проводилися й апробовувалися протягом 20 років в університеті.

Так, за його словами, студенти більше не зможуть обирати «свою траєкторію навчання», тобто вчитися по сучасній європейській системі вільного творчого навчання. За його словами, в законі «ігнорується» англійська мова, якою зараз спілкуються в усьому світі.

«Закон відмовляється від ринкових принципів розвитку університетів, тобто вони продовжать існувати за принципом утримання, вони не зможуть брати участь у власному розвитку», - продовжив Квіт, вказуючи і на інші негативні положення законопроекту.

«Цей закон ігнорує запити національної економіки та бізнесу. У першу чергу, в особі роботодавців ... І мені дуже цікаво, що цей проект закону входить у конфлікт, дуже принциповий, з програмою економічних реформ Президента України Віктора Януковича, яка має ринковий характер, і мета її в частині, що стосується вищої освіти, - створення конкурентоспроможних університетів, тобто якісних університетів ... А цей законопроект, що пропонується, він повністю перекреслює всю ідею», - заявив Квіт, пояснивши, що тільки автономія університетів дозволить їм розвиватися і стати конкурентоспроможними на міжнародному рівні.

«Ми повинні однозначно відмовитися від цього проекту закону про вищу освіту. Він обговорюється і протягується невідомо з якою метою, тобто ефекту від нього жодного немає», - запевнив президент НаУКМА.

За інформацією Сергія Квіта, жоден з представників керівництва вузів київського регіону на недавніх зборах ректорів не оцінив підготовлений законопроект. Максимум, на що вони погодилися, як зазначив президент НаУКМА, це взяти документ за основу і працювати над ним далі.

Квіт зазначив, що Києво-Могилянська академія буде звертатися за підтримкою до європейських вузів, світових університетів - своїх партнерів, щоб ті підтримали позицію НаУКМА.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги