НОВИНИ

Нинішнє покоління європейських ультраправих вже не орієнтується на Гітлера

Сучасне покоління ультраправих активістів відійшло від копіювання ідей Гітлера, хоч і вдається до багатьох його методів для здобуття підтримки серед молоді, невдоволених та безробітних. Про це пише Майкл Бініон у черговому числі «Українського тижня».

Автор відзначає, що колишній лідер французького Національного фронту Жан-Марі Ле Пен, був старомодним фашистом, у той час як його донька будувала виборчу кампанію здебільшого на протестах проти великої кількості мусульман у Франції, невдоволення безробіттям та євроінтеграцією.

«Націоналізм залишається потужною силою серед ультраправих угруповань, які намагаються розпалювати гордість за колишню славу і ненависть до обмеження права більшості нав’язувати свої погляди меншості. Ультраправі мають успіх у країнах, де напередодні Другої світової війни діяли сильні фашистські партії. В Угорщині «Йоббік» не приховує зневаги до посткомуністичної демократії. «Ми не комуністи, фашисти чи націонал-соціалісти, – заявив один із її лідерів Ґабор. – Але – і це має розуміти кожен дуже чітко – й не демократи», - йдеться у статті.

Більше про це читайте у матеріалі «Ультраправий марш» у №17-18 Тижня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.