НОВИНИ

Віце-прем'єр Грузії: Росія гадає, що "фактор Грузії" має бути обов’язково усунутий

Грузію непокоять військові навчання, які організовує Росія, і її «нездоровий інтерес» до парламентських виборів у країні. Про це в інтерв’ю Українському тижню заявив віце-прем’єр-міністр, міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ґіорґі Барамідзе.

«Є і цей нездоровий інтерес до грузинських виборів, і заява, що Кремль координуватиме деякі свої дії з певною частиною опозиції. Усе це, природно, непокоїть», - заявив Барамідзе.

Крім того, він згадав підготовку Росією великомасштабних маневрів «Кавказ-2012» і навчання Організації договору про колективну безпеку.

«Дуже вражає, що ці два навчання – «Кавказ-2012» (який, до речі, відбудеться в тому самому форматі, що й «Кавказ-2008», але масштабніше), а також маневри ОДКБ – проводитимуть лише за кілька тижнів до наших жовтневих виборів», - зауважив він.

«Але не варто панікувати, ми насторожі. І не тільки ми, а й наші західні партнери про це поінформовані», - запевнив віце-прем’єр Грузії, додавши, що агресивні дії Росіїні для кого вже не стануть сюрпризом.

«Можливо також, що це й цілеспрямований тиск на грузинську економіку», - не виключив він.

«Якщо є певна ймовірність якоїсь напруженості, звісно ж, інвесторам буде важче приймати правильні рішення. Тож не виключено, що в Кремлі розраховують якось нашкодити Грузії. Адже наша країна, як там вважають, є для них перешкодою в реалізації імперських амбіцій. Конкретно -планів творення Євразійського союзу, який ми вважаємо спробою відродити СРСР, що абсолютно неприпустимо не лише для нас, а й для багатьох інших держав. Але Росія гадає, що «фактор Грузії» має бути обов’язково усунутий», - заявив Барамідзе.

Повний текст інтерв'ю читайте у №17-18 Тижня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.