НОВИНИ

Україна і НАТО погодили участь українського фрегату у боротьбі з піратами

Військовий комітет НАТО привітав рішення України направити свій військовий корабель для участі в натівській операції "Океанський щит" з боротьби проти морського піратства. Про це повідомляється в комюніке за підсумками серії нарад на рівні начальників генеральних (головних) штабів.

Про рішення Києва оголосив начальник генерального штабу збройних сил України генерал-лейтенант Володимир Замана на засіданні Комісії Україна-НАТО.

Корабель класу "фрегат" буде направлений до складу морського угруповання НАТО у 2013 році.

"Таким чином, Україна стане першою країною-партнером (не членом НАТО – Ред.), яка візьме участь в операції "Океанський щит", - йдеться в комюніке.

У свою чергу, глава генштабу збройних сил Грузії генерал-лейтенант Деві Чанкотадзе підтвердив на нараді з натовськими колегами в Брюсселі про збільшення грузинського військового контингенту в складі Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані (ISAF) на 750 осіб.

Таким чином, Грузія посяде перше місце серед країн, що не входять в НАТО, за своїм вкладом (військовослужбовцями – Ред.) в афганську операцію альянсу, наголошується в комюніке.

Нагадаємо, Міноборони заявило про намір направити фрегат "Гетьман Сагайдачний" з гелікоптером й оглядовою групою на борту для участі в антипіратській операції НАТО "Океанський щит" (Ocean Shield) на початку лютого цього року.

Таким чином міністерство виконало доручення президента Віктора Януковича щодо приєднання України до антипіратської операції НАТО, дане у вересні 2011 року.

Генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен запросив Україну до участі в операції "Океанський щит" у лютому 2011 року.

НАТО офіційно розпочало операцію "Океанський щит" у боротьбі з піратством біля африканських берегів у серпні 2009 року.

Читайте також: Морське піратство та його реальний вплив на Україну

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.