НОВИНИ

У Білорусі затримали російських активістів після «чорнобильської» акції

Білоруська міліція затримала активістів молодіжного крила російської партії «Яблуко», які брали участь в акції білоруської опозиції «Чорнобильський шлях» в четвер, 26 квітня, у Мінську. Про це повідомив очевидець події, відомий білоруський опозиційний діяч Сергій Марцель.

«Коли активісти «Яблука» підходили до зупинки громадського транспорту, щоб попрямувати на залізничний вокзал. Їх у грубій формі заштовхали в мікроавтобус з тонованими вікнами без номерів», - повідомив Марцель.

Він уточнив, що на його очах затримали близько п'яти осіб, в тому числі лідера молодіжного крила «Яблука» Кирила Гончарова.

Марцель розповів, що затримані мали намір взяти участь у мітингу опозиції, який зараз проходить в парку Дружби народів, але відмовилися проходити особистий огляд, який організували працівники міліції на підході до місця мітингу.

Правоохоронці поки не підтверджують і не спростовують затримання активістів «Яблука».

Тим часом прес-служба «Яблука» повідомила, що після «Чорнобильського шляху» в Мінську КДБ затримав вісім активістів молодіжного «Яблука».

«Подробиці затримання не відомі. Співробітники держбезпеки посадили затриманих в машину і не дають їм говорити по мобільному телефону. Кирилу Гончарову вдалося відправити кілька СМС, в яких він повідомив про затримання», - йдеться в повідомленні.

Партія нагадує, що в 2005 році після «Чорнобильського шляху» затримали 14 росіян, більшість з них – члени «Яблука». Суд тоді засудив затриманих до адміністративного арешту від 10 до 15 діб, але після втручання МЗС через чотири доби всі вони були депортовані на Батьківщину.

Опозиція щорічно проводить «Чорнобильський шлях». Акція присвячена аварії на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986-го. Цього року серед вимог була відмова від вирішення будувати в Білорусі атомну електростанцію. Учасники акції висували як екологічні вимоги, так і політичні - звільнення активістів опозиції, які перебувають в ув'язненні.

Захід санкціоновано мінською міською владою. Колону опозиціонерів супроводжували посилені загони міліції.

Білорусь більше за інших країн постраждала від аварії на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, розташованої на території Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.