НОВИНИ

Карпачова нагадала "регіоналам", хто їх "витягував" із тюрми

Партія регіонів необгрунтовано і різко, не соромлячись у виразах, засудила абсолютно законні дії Ніни Карпачової, яка до прийняття присяги новим омбудсманом виконує в повному обсязі свої обов'язки. Про це сказано у заяві прес-служби Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

«Якби на звернення екс-прем'єра України Юлії Тимошенко у зв'язку з насильницькими діями співробітників колонії, в тому числі заступника начальника Андрія Коваленко, Ніна Карпачова не відреагувала, її можна було б звинуватити у порушенні присяги Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», - сказано у заяві.

Відзначається, що «панове з прес-служби Партії регіонів Україна геть проігнорували» оприлюднену 25 квітня інформацію представника омбудсмана Сергія Кудрука, де за результатами його візиту без попередження в Качанівську колонію, де під час зустрічі з Юлією Тимошенко було встановлено наявність на її тілі синців і синців.

Сліди тілесних ушкоджень зафіксувала і Ніна Карпачова під час відвідання 25 квітня 2012 Качанівській колонії.

«Голослівно і бездоказово звинувачуючи Ніну Карпачову «в ігноруванні загальноприйнятих принципів об'єктивності» та «маніпулюванні громадською думкою», прес-служба Партії регіонів плутає грішне з праведним, намагаючись тим самим надати публічний тиск на Ніну Карпачову», - сказано у заяві.

Наголошуємо, що такі випади можна розцінити не інакше як протиправне втручання в діяльність державного діяча та невиконання законних вимог Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Прес-служба нагадала, що у 2004-2005 роках саме Карпачова «витягувала» зі слідчих ізоляторів «видних державних діячів», зокрема, Бориса Колеснікова, Євгенія Кушнарьова та інших.

«Не витримує ніякої критики і незграбна спроба прес-служби Партії регіонів прив'язати заяву Ніни Карпачової про необхідність невідкладної перевірки органами прокуратури обставин побиття Юлії Тимошенко до сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи», - підкреслили у заяві.

«Про свою принципову позицію щодо подолання тортур, нелюдського, що принижують людську гідність поводження та покарання неодноразово і відкрито заявляла Ніна Карпачова протягом багатьох років, у тому числі з парламентської трибуни», - наголосили прес-служба омбудсмена.

Нагадаємо, останні заяви Карпачової щодо ситуації з Тимошенко обурили Партію регіонів, зокрема голову фракції у Раді Олександра Єфремова, а також представників МОЗ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.