НОВИНИ

У Росії в річницю аварії на ЧАЕС вимагали відмовитися від реакторів чорнобильського типу

У Москві сьогодні – у 26 річницю з дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції - відбувся флеш-моб «Врятуємо світ від мирного атома».

Активісти-екологи одяглися в костюми смерті і вийшли до будівлі Росатома - державної корпорації з атомної енергії. Вони розповідали перехожим про небезпеки атомної енергетики. Разом з тим, активісти вимагали припинити використання на російських атомних електростанціях реакторів чорнобильського типу.

Цю ж вимогу висунули і учасники акції протесту в Мурманську, де близько 200 осіб зібралися у Кольської АЕС.

У Росатомі, у свою чергу, стверджують, що всі реактори, які працюють на російських атомних електростанціях, безпечні і відповідають вимогам Міжнародного агентства з атомної енергії.

Як відомо, аварія на Чорнобильській АЕС сталася 26 квітня 1986 року. В результаті вибуху радіоактивного забруднення зазнала частина території Україні, Білорусі та Росії. За даними МАГАТЕ, десятки людей загинули під час ліквідації наслідків катастрофи.

У Києві відбулася сьогодні акція протесту чорнобильських організацій України. Учасники прийняли звернення-ультиматум до влади з вимогами в повному обсязі виконувати норми закону про захист громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, та ліквідаторів її наслідків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.