НОВИНИ

Експерт: Російська армія становить загрозу лише для малих країн

У своєму урізаному вигляді російська армія становить загрозу лише для малих країн, до яких вона спроможна добратися. Про це пише відомий британський журналіст Едвард Лукас у черговому числі Українського тижня.

Це, вважає автор, може означати потенційну загрозу Балтійським державам, особливо якби безпекові гарантії НАТО почали вважати недійсними.

«Америка не має бажання йти на ризик нової світової війни з Росією заради їхнього захисту, а тому рішуче налаштована зробити так, щоб згадане питання не поставало ніколи», - пише Лукас, додаючи, що США витратили багато часу й енергії, щоб показати, що переймаються обороною Естонії, Латвії та Литви.

«Найбільша зміна полягає в тому, що США домоглися ухвалення планів дій на випадок надзвичайних обставин, а це не залишає сумнівів щодо серйозності НАТО в обороні Балтії. Якщо росіяни вдадуться до войовничої риторики, польські війська увійдуть до Литви (а німецькі до Польщі). Американські літаки базуватимуться в усіх трьох Балтійських країнах. У РФ не буде ані найменшого сумніву, що вона має справу не з трьома колишніми колоніями, а з об’єднаною військовою потугою західного альянсу», - пишу Едвард Лукас.

Більше про це читайте у статті «Стережіться» у №17-18 Тижня

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.