НОВИНИ

В цей день 26 років тому сталася найбільша у світі техногенна катастрофа

Аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС сталася 26 квітня 1986 року о 1:23 ночі. Територія забруднення до цього часу становить близько 200 тисяч квадратних метрів.

Пізно вночі внаслідок планового експерименту сталася аварія. Руйнування реактора мало вибуховий характер. У в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Відбувся радіоактивний викид потужністю в 300 Хіросім.

Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики до вибуху на АЕС «Фукусіма-1», як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Радіоактивна хмара від аварії пройшла над європейською частиною СРСР, більшою частиною Європи, східною частиною США. Приблизно 60% радіоактивних речовин осіло на території Білорусі. Близько 200 тисяч чоловік були евакуйовані із зони забруднення.

Як повідомлялося раніше, сьогодні у Києві планується Всеукраїнській акції протесту проти соціальної політики уряду у Києві. Як заявили ліквідатори з Харківщини, їх не пускають до Києва на акцію протесту.

25 квітня прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що чорнобильці отримують пенсію, яку насправді заробили. За його словами, цього року фінансування чорнобильських програм збільшено на 2,2 млрд гривень.

Читайте також: до Євро-2012 поїздки до Чорнобильської зони підскочать у ціні

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.