НОВИНИ

Саркозі програв Олланду півмільйона голосів

Конституційна рада Франції оголосила остаточні підсумки першого туру президентських виборів, відзначивши, що він пройшов без серйозних інцидентів.

Згідно з результатами, різниця між двома основними суперниками, соціалістом Франсуа Олландом і чинним президентом Ніколя Саркозі, становила понад півмільйона голосів. За інформацією Конституційної ради, всього дійсними визнано 35 млн 883 тис. 209 бюлетенів, проголосували 36 млн 584 тис. 399 осіб, у виборчих списках значилися 46 млн  28 тис. 542 людини. Олланд набрав 10 млн 272 тис. 705 голосів, Саркозі - 9 млн 753 тис. 629 голосів.

Читайте також: Президентські вибори: Франція радикалізується

Третє місце посіла лідер "Національного фронту" Марін Ле Пен з 6 млн 421 тис. 426 голосами. Лідер "Лівого фронту" Жан-Люк Меланшон набрав 3 млн 984 тис. 822 голоси, а центрист, лідер "Демократичного руху" (MoDem) Франсуа Байру - 3 млн 275 тис. 122 голоси.

Інші кандидати не подолали планку в 1 мільйон голосів. Еколог Єва Жолі отримала 828 тис.  345 голосів, лідер руху «Вставай, республіко» Ніколя Дюпон-Еньян 643 тис.  907 голосов, керівник «Нової антикапіталістичної партії» - 411 тис. 160 голосів, лідерка партії «Робоча боротьба» Наталі Арто- 202 тис. 548 голосів, есеїст Жак Шемінад - 89 тис.  545 голосів.

Конституційна рада анулювала  результати голосування на шести виборчих дільницях, де в цілому проголосували 2,5 тисячі виборців. На одній з дільниць департаменту  не пропустили представника Конституційної ради, йому довелось повернутись з представниками правопорядку. На дільниці  в департаменті Верхня Ґаронна не було встановлено кабінки для голосування,  на дільниці департаменту Верхня Луара члени комісії не викреслювали зі списку тих, хто вже проголосував. Комісія на дільниці в департаменті Атлантичні Піренеї рахувала голоси за зачиненими дверима. У департаменті Верхня В’єна комісія з запізненням виклала бюлетені за одного з кандидатів. На дільниці на острові Майотта результати скасували через те, що кількість карток для голосування (документ, що дозволяє голосувати та опускається в урну разом з бюлетенем) перевищувала  кількість осіб, що проголосували.  

Загалом, Конституційний суд Франції відзначає, що «перший тур  відбувся без серйозних інцидентів». Другий тур президентський виборів у Франції відбудеться 6 травня.

Як повідомлялось, 22 квітня у Франції відбувся перший тур президентських виборів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.