НОВИНИ

Більше половини українців досі відчувають на собі наслідки аварії на ЧАЕС

Через 26 років від дня аварії на ЧАЕС більше половини українців стверджують, що все ще відчувають на собі негативні наслідки Чорнобильської катастрофи. Про це свідчать результати дослідження, проведеного українським офісом міжнародного дослідницького агентства IFAK (ІФАК).

За даними дослідження, 52% жителів нашої країни зазначили, що в даний час відчувають на собі, своїх дітях і родичах негативний вплив аварії на Чорнобильській атомній станції.

При цьому серед жителів західних і центральних регіонів, частка людей, які відчувають негативний вплив Чорнобильської катастрофи, більше, ніж на Сході та Півдні країни (Захід і Центр - 64%; Схід і Південь - 44%).

При цьому майже половина жителів нашої країни (45%) упевнені в тому, що чинна українська влада взагалі не виконує зобов'язань щодо ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС і потерпілих від чорнобильської катастрофи (Захід і Центр - 53%; Схід і Південь - 39%).

Ще 42% зазначили, що українська влада в чомусь виконує свої зобов'язання перед чорнобильцями, а в чомусь ні. Тільки 1% опитаних впевнений, що влада України виконує зобов'язання перед ліквідаторами та постраждалими внаслідок аварії на ЧАЕС в повному обсязі.

В рамках дослідження з 9 по 23 квітня по2012 методом телефонного опитування було опитано 1000 респондентів. Цільова аудиторія дослідження - жителі міст Україні чисельністю 50 тис. осіб і більше у віці від 18 до 60 років (усі області України та АР Крим). Помилка вибірки складає ± 3,2% (рівень довірчої ймовірності Р = 0,954).

Нагадаємо, днями прем'єр Микола Азаров під час відвідування Центру радіаційної медицини повідомив, що з 2,5 тис населених пунктів у Чорнобильській зоні з підвищеною радіацією на сьогоднішній день залишився 31 населений пункт.

При цьому у Чорнобильській зоні відчуження залишилося 193 самосели, хоча на початку 90-х таких людей було близько 2 тисяч.

Як повідомлялося, "чорнобильці" та ліквідатори аварії на ЧАЕС з осені проводять акції протесту на захсит своїх соціальних прав.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.