НОВИНИ

  ▪   Ірина Шарпінська

У «Свободі» пояснили, що їх стримує від єдиного виборчого списку

У Комітеті опору диктатурі триває робота кількох робочих груп щодо вироблення спільної політичної платформи опозиційних сил на виборах. При цьому поки ще остаточно не вирішено, скільки членів КОДу піде на парламентські вибори єдиним списком. Про це Тижню розповів заступник голови ВО «Свобода» Андрій Мохник.

«На сьогодні є робочі групи, в яких тривають дискусії і остаточного рішення щодо того, в яком форматі весь КОД піде на вибори ще немає. Так само, як узгодження кандидатів на мажоритарні округи», - заявив Мохник.

На запитання, чи планує «Свобода» приєднуватися до єдиного партійного списку опозиції на виборах в Раду, Мохник зазначив: «Треба виходити з того, що яким чином іти на вибори – це тактика. А те, що ми робитимемо після здобуття більшості – це стратегія. Так от власне, тактика – це найбільш прагматичне рішення в теперішній момент».

«Соціологія говорить про те, що коли «Свобода» є в єдиному списку, то КОД отримує на 6-7% менше, ніж коли йде на вибори двома або трьома колонами. Це перший момент», - зазначив він.

«І другий момент. Очевидно, не можна оголяти націоналістичний фланг опозиції, тому що завтра на ньому з’являться якісь чергові правиці, які будуть відбирати голоси націоналістичних виборців», - зауважив Мохник.

Він наголосив, що «остаточного рішення ще не прийнято».

«Але, ще раз кажу, формат участі у виборах - це тактика. Ми маємо керуватися прагматизмом. Чи готовий український народ пожертвувати 6-7% голосів, які можуть бути переможними над режимом, заради ідеї об’єднання заради об’єднання. Чи готовий, чи ні? Думаю, це питання риторичне», - зазначив він.

Мохник привітав підписання «Декларації єдності» партіями «Батьківщина» і Фронт змін, зазначивши, що об’єднавчі процеси всередині КОДу між окремим політсилами, які є подібні ідеологічно, - «це добре, це скріплює». «Але є різні ідеологічні політичні сили», - наголосив він.

«Маючи твердих прихильників, ми маємо враховувати, що вони не завжди готові голосувати за носіїв інших ідей. Є виборці «Свободи», які не готові бачити в списку представників «Батьківщини». І навпаки, є виборці «Батьківщини», які категорично проти того, щоб в об’єднаному списку був хтось зі «Свободи». Ми маємо це враховувати», - заявив Мохник.

«Чи ми просто маємо створити для наших виборців ситуацію безвиході і всеодно вони проголосують? Вони тоді проголосують ногами – вони не прийдуть на вибори. Ми ж теж маємо це враховувати», - додав він.

Нагадаємо, до складу опозиції, яка піде на вибори єдиним списком на базі «Батьківщини», наразі увійшли «Батьківщина», Фронт змін, Народний рух, Народна самооборона, «За Україну», ПРП.

На думку ЮліїТимошенко,найголовніша загрозаперед виборами в Раду - це самостійний похід «Удару» і «Свободи».