НОВИНИ

Прокуратура Франції розслідує факти передчасного оприлюднення результатів екзит-полів

Французька прокуратура розпочала розслідування численних випадків передчасної, до 20:00 публікації результатів екзит-полів першого туру президентських виборів, повідомляє AFP.

Один з позовів подано проти самого агентства. Крім того, розпочато розслідування відносно швейцарського, двох бельгійських видань та інтернет-сайту, зареєстрованого у Новій Зеландії.

Окреме слідство проводитиметься щодо бельгійського журналіста, який порилюднив попередні дані голосування через свою сторінку у Twitter.

Розслідування розпочато на вимогу французької Комісії з опитування громадськості. Її секретар Жан-Франсуа Пійон кваліфікував дії цих ЗМІ як «злочинні», оскільки згідно із законодавством Франції, публікація exit-polls та соціологічних досліджень в день голосування заборонені до закриття виборчих дільниць.

Проте низка іноземних ЗМІ, особливо в сусідніх з Францією Бельгії та Швейцарії, як і 2007 року, опублікували  22 квітня, проміжні дані про хід голосування. Йдеться зокрема про бельгійську газету «Суар» та швейцарський телеканал РТС.

У AFP повідомили, що агентство вважало можливим опублікувати дані «з власних джерел» о 18:46.

«AFP є не тільки французькою, а й міжнародним агентством, - зазначив генеральний директор Емманюель Ог. - Ми не могли допустити, щоб наші клієнти за кордоном отримали інформацію від конкурентів. Діяти по-іншому було б непрофесійно з журналістської точки зору».

За словами секретаря Вищої аудіовізуальної ради Франції Матіаса Гіомара, штраф за таке порушення становить €75 тис. для фізичних осіб, а для ЗМІ може досягати суми в п'ять разів більше – €375 тис, повідомив генеральний.

Як повідомлялось, 22 квітня у Франції відбувся перший тур виборів президента. За результатами підрахунку 99,9% бюлетенів,соціаліст Франсуа Олланд і чинний президент Ніколя Саркозі проходять у другий тур з 28,61% і 27,08% голосів відповідно

Читайте також  Президентські вибори: Франція радикалізується

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.