НОВИНИ

В Єгипті можуть заборонити релігійну агітацію

Комісія з виборів президента Єгипту заборонила кандидатам використовувати в своїй агітації релігійні гасла, повідомляє єгипетська газета "Аль-Ахрам" із посиланням на інформагентство MENA.

Неназвані джерела інформагенції в Комісії з виборів президента розповіли, що кандидатам у президенти також заборонили вести агітацію в місцях релігійного культу.За інформацією видання, такі  заходи мають заспокоїти тих єгиптян, котрі бояться приходу до влади ісламістів,  які створять передумови для появи нетерпимого теократичного суспільства.

Кандидатам у президенти, заборонено використовувати під час виборчої кампанії державні установи, громадський транспорт, школи та університети. Кожен із кандидатів отримає безкоштовний час на телебаченні і радіо. Кандидатам забороняється обговорювати особисте  життя інших кандидатів, а також їхніх  сімей і близьких. Також під час виборчої кампанії забороняється зазіхати на національну єдність країни.

Комісія з виборів застерегла кандидатів у президенти від хабарництва і спроб тиску на своїх суперників або на виборчу комісію. Повідомляється про  створення спеціальної комісії для моніторингу ЗМІ під час виборчої кампанії і для запобігання можливим фальсифікаціям результатів виборів. Передвиборна агітація  кандидатів в президенти Єгипту  розпочнеться 30 квітня та завершиться 21 травня.

Нагадаємо, вибори президента Єгипту, перші після скинення попереднього голови держави Хосні Мубарака понад рік тому, мають відбутися 23–24 травня; у разі необхідності другий тур передбачений на 16–17 червня.

Як повідомлялося, ЦВК Єгипту остаточно відмовив 10 з 23 кандидатів у президенти. Офіційний список кандидатів мають оприлюднити 26 квітня, в день початку виборчої кампанії.