НОВИНИ

Більшість голосів ультраправих та центристів у другому турі отримає Саркозі

Згідно з припущеннями, до 60% голосів лідера "Національного фронту" Марін Ле Пен та "Демократичного руху" Франсуа Байру піде до чинного президента Ніколя Саркозі під час другого туру президенстьких виборів у Франції.

За попередніми даними підрахунку 99,9% бюлетенів, в першому турі президентських виборів Франції керівник "Національного фронту" Марін Ле Пен набрала 18,05% голосів. Щойно очоливши партію, за кількістю зібраних голосів Марін Ле Пен побила рекорд засновника Нацфронту, власного тата Жана-Марі Ле Пена, який в 2002 році вийшов до другого туру президентських перегонів.

“Успіх правих радикалів — це наслідки невірних відповідей на виклики економічної кризи”, - сказав центрист Франсуа Байру відразу після проголошення попередніх результатів. “Результат Ле Пен — виняткова відповідальність нинішньої влади”, - заявив ультра-лівий кандидат Жан-Люк Меланщон. 

"Успіх пані Ле Пен — це не в останню чергу протестне голосування"  - зазначає власний корпеспондент Тижня. За лідерку Нацфронту , крім ідеологічних союзників, активно голосували ті, хто розчарувався і в соціалістах, і в традиційних правих, які чергуються при владі з повоєнних часів.

Ймовірно  половина електорату Франсуа Байру, який за попредніми результатми набирає 9,11% , також віддасть голоси за чинного президента. Сам лідер Демократичного Руху Франсуа Байру не раз підкреслював, що його шлях — не з правими й не з лівими, а строго по центру.

Читайте також  Президентські вибори: Франція радикалізується

Як повідомлялось раніше, лідер «Лівого фронту» (коаліція французької Комуністичної партії і Лівої партії) вже закликав своїх виборців голосувати проти чинного президента Ніколя  Саркозі.   «Я закликаю вас 6 травня прийти на виборчі дільниці без жодних умов, не вимагаючи натомість нічого, та проголосувати проти Саркозі», - сказав Меланош на мітингу в Парижі 22 квітня.

Нагадаємо, другий тур президентських виборів у Франції відбудеться 6 травня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.