НОВИНИ

  ▪   Ірина Шарпінська

Експерт: масові протести стримує відсутність альтернативи Януковичу

Багатьох українців від участі в акціях протесту стримує відсутність чіткої альтернативи Віктору Януковичу. Таку думку в коментарі Тижню висловив голова Правління Центру соціологічних та політологічних досліджень «Соціовимір» Сергій Таран.

«Думаю, що акції протесту великою мірою будуть стримані через те, що для багатьох громадян немає, скажімо так чіткої, альтерантивної харизматичної фігури, яка б замінила Януковича на його посту», - коментує політолог акції протесту, які мають пройти наприкінці квітня.

«Для багатьох людей, які виходять на вулицю, постає питання: якщо не Янукович, тоді хто? І відповіді чіткої на ці немає. І це стримує людей вдома. Я не кажу, що це правильно, тому що, якщо хочеш змінити систему, то не треба чекати доброго царя, а треба постійно вимагати своїх прав. Але для багатьох громадян України, які ще мало мають досвіду захисту своїх прав в умовах квазідемократичного суспільства, це і буде аргумент», - зазначив Таран.

«По-справжньому права можна добитися не тоді, коли є Янукович чи хтось інший, а коли в Україні створяться певні інституції, які дозволяють захистити права. Але на жаль в Україні ще мало розуміння цього», - додав він.

Нагадаємо, наприкінці квітня акції протесту з вимогами скасувати постанови, що обмежують соціальні виплати незахищеним верствам населення, проведуть чорнобильці і «афганці».

Комітет опору диктатурі вже заявив, що підтримає акцію чорнобильців. Крім того, КОД розробив план заходів щодо проведення масових акцій протесту в кінці квітня - початку травня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.