НОВИНИ

Близько тисячі киян стоїть під дощем, аби захистити своє місто

На Михайлівській площі триває мітинг "Захисти Андріївський – захисти Україну". На акцію прийшло до тисячі людей.

Біля пам’ятника княгині Ользі встановлено сцену, на якій виступають активісти, музиканти.

На відміну від минулого разу, коли кияни принесли будівельне сміття до офісу Ріната Ахметова, мітинг проходить мирно. Бійців спецпідрозділів немає, акцію охороняє хіба що кілька десятків міліціонерів.

"Я, як і інші люди, які прийшли на Михайлівську площу, сьогодні тут заради того, щоб висловити свою радикальну незгоду з тим, що зараз відбувається у місті, - каже 27-річний Микола. - Ми хочемо продемонструвати владі та киянам, які сьогодні не прийшли, та всій

Україні, що місто Київ має власну позицію. Кияни мають власну думку стосовного того, як має розвиватися місто і як воно має зберігатися".

"Якщо боятися дощу - можна сидіти вдома. В інших випадках можна боятися сонця чи вітру..., - додає він. - Але так можна просидіти вдома все життя і нічого не змінити в цьому світі".

"Погода, звичайно, не дуже. Але це неважливо, - каже 19-річна Ганна. - Я прийшла, аби підтримати своє місто. Та - якщо вже чесно – послухати гарну музику".

На мітингу з власною волі заспівали гурт «Даха Браха», Фагот (гурт «ТНМК»), Фома (гурт «Мандри»), Мурік (гурт «Green Grey»), Мирослав Кувалдін (гурт «The ВЙО»), Сергій Василюк (гурт «Тінь Сонця») Анжеліка Рудницька, Олексій Мочанов. Виступили києвознавці та громадські активісти: Владислава Осьмак, Єгор Соболєв, Ігор Луценко, Михайло Сагайдак, Микола Пархоменко, Ганна Гопко, Володимир В’ятрович.

Також своє слово на захист Андріївського узвозу сказали учасники ініціативної групи «Першого грудня» Євген Сверстюк і Мирослав Попович. Серед промовців не було жодного політика. Ведучі зустрічі — Наталка Соколенко та Анатолій Вексклярський.

Після мітингу колона киян вирушила до КМДА, де активісти зачитали такі вимоги: мораторій на будівництво в історичному центрі; Повернути роздерибанену землю; Покарати винних у нищенні Києва; Руйнівників позбавляти власності; Будувати в історичних зонах – тільки з дозволу громадськості і ЮНЕСКО; Законодавчо покласти край забудовниць кому свавіллю; На місці зруйнованих будівель фабрики «Юність» на Андріївському – громадський простір.

Нагадаємо, 10 квітня в соціальних мережах з'явилася інформація про знесення 3 історичних будинків на Андріївському узвозі в рамках проекту з будівництва офісного комплексу «Андріївський плаза».

11 квітня близько 300 осіб пікетували офіс компанії SCM в Києві з вимогами припинити забудову Андріївського узвозу й історичної частини міста. Під час акції сталася сутичка активістів з міліцією. Один з працівників спецпідрозділу штовхнув на асфальт дівчину, після чого вона втратила свідомість.

Міліція не знайшла доказів, що Олену Єскіну, яка постраждала під час акції на захист Андріївського узвозу, штовхнув співробітник спецпідрозділу «Беркут».

Тим часом група ЕСТА (входить до холдингу Ріната Ахметова) відмовилася від будівництва торгово-офісного центру на Андріївському узвозі й обіцяє зберегти історичний вигляд фасадів будинків, побудованих на місці знесених.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.