НОВИНИ

Віце-прем'єр Грузії: Росія не хоче бачити Україну і Грузію членами демократичних інституцій

Росія не хоче бачити Грузію і Україну членами інституцій, які базуються на принципах демократії. Про це заявив віце-прем’єр-міністр Грузії Гіоргі Барамідзе, виступаючи в рамках «Київського безпекового форуму» .

«Росія, на жаль, не хоче бачити Грузію і інші країни, в тому числі і Україну, членами інституцій, що базуються на цінностях і принципах, які поділяють основоположні речі – повагу до демократії, прав людини і повагу до міжнародного права», зазначив член грузинського уряду, розмірковуючи про головні чинники безпеки у Чорноморському регіоні.

За словами віце-прем’єра Грузії, у цьому регіоні немає жодної іншої країни, окрім Росії, яка б прагнула підкорити собі інші держави, і добиватися постійної своєї присутності як-то розміщенням військових баз.

«Проблема Чорноморського регіону полягає в менталітеті певних людей Кремля. Це було великою трагедією усього 20 століття. В Кремлі певні люди хочуть відродити Радянський Союз і те, що відбувається зараз, є якраз такою спробою. Але це гіпотетична спроба, тому що відродити СРСР неможливо. Є Україна, є Грузія, є Молдова, є інші країни Східної Європи, країни Центральної Європи, які мають іншу точку зору щодо цього питання. І ви (Росія – ред.) не можете перетягнути ці країни назад до своєї сфери впливу», - вважає Барамідзе.

«Грузія хоче бути хорошим партнером, хорошим сусідом. Але ми, так само як і Україна, не хочемо бути молодшим братом (Росії – ред.)», - додав він. 

Нагадаємо, у столиці України проходить дводенний щорічний "Київський безпековий форум".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.