НОВИНИ

Комісія з моралі виявила на шкільних зошитах порушення прав дитини

Нацкомісія з питань захисту суспільної моралі в ході перевірок виявила на шкільних зошитах рекламу автомобілів, футбольних клубів і зірок шоу-бізнесу, що, на думку комісії, порушує права дитини. Про це сказано у повідомленні комісії.

Перевірку дотримання норм, закладених у програмі "Національний план дій із реалізації Конвенції ООН про права дитини" на період до 2016 року" щодо заборони розміщення реклами, крім соціальної, у підручниках, щоденниках та іншій друкованій продукції шкільного призначення, проводили, зокрема, у березні-квітні.

Так, у березні комісія вивчила зразки шкільних і загальних зошитів, а також щоденників вітчизняного виробництва в торговельних точках Запоріжжя, Івано-Франківська, Львова, Одеси, Сімферополя, Харкова, Черкас. Нацкомісія виявила там рекламу мобільного контенту, зображення й текстову інформацію про відомих автовиробників і марки автомобілів, мобільні телефони, зірок шоу-бізнесу.

У квітні комісія зробила контрольну закупівлю зразків шкільних зошитів на книжковому ринку Києва "Петрівка" і також виявила там рекламу торговельних марок світових автовиробників, автомобілів, іноземних футбольних клубів. За підсумками зазначених перевірок Нацкомісія констатувала відсутність належного контролю за виданням друкованої продукції шкільного призначення з боку державних і місцевих органів влади і вказала на необхідність законодавчого врегулювання цього питання.

У повідомленні також зазначено, що в ході перевірок шкільних щоденників і зошитів в 2008 році комісія виявила ще й порушення вимог закону "Про захист суспільної моралі". "На сторінках зошитів для школярів виробника ВАТ "Видавництво "Зоря" була розміщена реклама рингтонів для мобільних телефонів такого змісту: "Нажерлася сволота!", "Візьми мене, ну візьми мене", "Сміх скаженої корови", "Ля ля-ля, СМС-очка прийшла!", "Хлопчик даун", "Радуйся, упир. Тобі СМС від якоїсь гниди" та ін." - зазначено в повідомленні.

При цьому, як зауважує апарат комісії, спільними із владою зусиллями ситуацію з розміщення цієї реклами в друкованій продукції шкільного призначення вдалося локалізувати.

Як повідомлялося наприкінці березня з посиланням на російські ЗМІ, в московських магазинах з’явились шкільні зошити з портретом Сталіна. За вихідними данним на звороті, ці зошити надруковані в Україні.

Наприкінці листопада минулого року зошити із зображенням Сталіна з'явилися у Тернополі. Але місцеві підприємці відмовилися ними торгувати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.