НОВИНИ

Міліція виявила у Запоріжжі держпідприємство, яке 17 років незаконно випускало зброю

У Запоріжжі на державному підприємстві 17 років нелегально випускали вогнепальну зброю – пістолети для близького бою «Хортиця 125» і «Хортиця 76М». Про це повідомляє відділ по зв`язках з громадськістю ГУ МВС України в Запорізькій області.

«Працівники спецміліції порушили кримінальну справу за фактом незаконного виготовлення і зберігання зброї», - йдеться у повідомленні.

За даними відомтсва, підставою для порушення цієї кримінальної справи стала перевірка, проведена на місцевому держпідприємстві після виявлення на його території арсеналу зброї з 81 пістолета «Хортиця», запасних магазинів до пістолетів, а також шомполів і калібраторів для патронів.

«Пістолети і «арсенал» до них були направлені на дослідження в експертно-криміналістичний центр при ГУМВС України в Запорізькій області, де після проведення ряду експертиз було зроблено висновок, що вилучені предмети є нарізною короткоствольною вогнепальною зброєю, виготовлені промисловим способом і придатнім до здійснення пострілу. Під час перевірки були опитані працівники підприємства, що брали участь у виготовленні і зберіганні виявлених пістолетів, і було встановлено, що роботи з розробки і виготовлення зразків пістолетів «Хортиця 125» і «Хортиця 76М» розпочалися з 1995 року. При цьому керівництво підприємства не надало правоохоронцям інформації про точну кількість виготовленої продукції. Міліціонери також встановили, що зброя зберігалася і виготовлялася без передбаченого законодавством дозволу», - повідомили в міліції.

На сьогодні слідчим відділення спеціальної міліції ГУМВС у Запорізькій області порушено кримінальну справу за ч.1 ст.263 Кримінального кодексу України – «Носіння, зберігання, виготовлення, ремонт, передача або збут вогнепальної зброї», що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років.

Ведеться слідство.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.