НОВИНИ

ОБСЄ вітає наміри Росії створити громадське телебачення

Організація з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) вітає наміри Росії створити громадське телебачення, заявив голова ОБСЄ з питань свободи преси Дуня Міятович.

З його слів, громадське телебачення може зіграти важливу роль в зміцненні демократії в Росії.

Наказ про створення «Громадського телебачення Росії» (ГТР, в оригіналі ОТР) 17 квітня підписав  президент РФ Дмітрій Мєдвєдєв. Рада  та генеральний директор ГТР будуть затверджені вже новим президентом РФ  Владіміром Путіним, ГТР має розпочати роботу з 1 січня 2013 року.

Безкоштовний та загальнодоступний канал без цензури та реклами розпочне роботу як автономна некомерційна організація. Спершу він виходитиме на держкошти, а потім – за рахунок приватних внесків. Майданчиком для ГТР може стати телеканал Міністерства Оборони РФ «Зірка».

За інформацією російського видання «Комерсант», громадське телебачення Росії може очолити керівник державної радіокомпанії «Голос Росії» Андрєй Бистріцькій або президент Міжнародної академії телебачення та радіо Анатолій Лисєнко.  

«Я нічого не знаю. Якісь розмови йдуть, але конкретної пропозиції мені поки ніхто не робив», - повідомив Лисєнко.

За даними видання, серед потенційних кандидатів на пост головного редактора ГТР були головний редактор телеканалу  Russia Today Маргарита Сімонян, президент Національної асоціації теле-радіо компаній Едуард Сагалаєв та тележурналіст Лєонід Парфьонов, проте всі троє спростували цю інформацію.

Нагадаємо, на початку року російський тележурналіст, один із засновників "Ліги виборців", Леонід Парфьонов під час мітингу на Болотній площі, 4 лютого, розкритикував ініціативу влади створити громадське телебачення

В Україні, у вересні  2010 року  Європейська народна партія закликала Президента Віктора Януковича гарантувати на практиці права ЗМІ й журналістів, утриматися від цензури в будь-якій формі, забезпечити розслідування всіх випадків насильства проти журналістів, затвердити після консультацій із цивільним суспільством і міжнародними організаціями закон про громадське телебачення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.