НОВИНИ

На кордоні України з Росією розпочався малий прикордонний рух пішки, на конях і в човнах

Набула чинності угода про порядок перетину українсько-російського державного кордону жителями прикордонних регіонів України та Російської Федерації. Про це інформує прес-служба МЗС України.

Відтепер жителі прикордонних регіонів обох держав можуть перетинати спільний кордон у міжнародних, міждержавних і місцевих пунктах пропуску того регіону, жителями якого вони є, а також можуть перебувати на території суміжної держави в межах регіону, до якого вони в’їхали через місцевий пункт пропуску, без реєстрації та заповнення міграційних карток терміном до 90 днів.

«Жителі прикордонних регіонів можуть перетинати кордон пішки, велосипедами, мотоциклами, гужовим і легковим транспортом, човнами, які їм належать, а також автомобільним і поромним транспортом загального користування міждержавного сполучення в межах прикордонних регіонів, а також можуть переміщувати через кордон товари, не призначені для виробничої або іншої комерційної діяльності, у кількості, що не перевищує передбачених законодавством сторін норм ввезення (вивезення) товарів без сплати митних зборів і податків», – йдеться у повідомленні міністерства.

Дія цієї угоди в Україні поширюється на громадян України, які постійно проживають на територіях Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської, Сумської, Харківської та Чернігівської областей.

Як повідомлялось, у лютому Верховна Рада ратифікувала міжурядову угоду з Росією про порядок перетину українсько-російського державного кордону жителями прикордонних регіонів. За відповідний законопроект №246 проголосували 320 депутатів за мінімально необхідних 226. Президент України Віктор Янукович підписав документ 13 березня.

Нагадаємо, 18 жовтня 2011 року за підсумками засідання 2 українсько-російського міжрегіонального економічного форуму в Донецьку Україна й Росія підписали низку угод, у тому числі угоду про порядок перетину кордону жителями прикордонних регіонів.

Також були підписані угоди про співробітництво й взаємодію в сфері розвитку пунктів пропуску через українсько-російський кордон й про співробітництво при здійсненні спільного контролю осіб, транспортних засобів і товарів на державному кордоні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.