НОВИНИ

Янукович доручив уряду підготуватися до вшанування жертв операції «Вісла»

Президент Віктор Янукович доручив прем'єр-міністрові Миколі Азарову, головам Львівської, Волинської і Рівненської обласних державних адміністрацій Михайлу Костюку, Борису Клімчуку й Василю Берташу забезпечити проведення у квітні заходів з приводу 65-х роковин примусового переселення етнічних українців з південно-східних в інші регіони Польщі (операція «Вісла»). Про це сказано в дорученні Президента.

Зокрема, Янукович доручив зазначеним особам провести поминальні заходи біля пам'ятників і пам'ятних знаків українцям, які стали жертвами депортацій в XX столітті, упорядкувати ці пам'ятні знаки.

Крім того, Президент доручив міністрові закордонних справ Костянтину Грищенку, міністру освіти і науки, молоді та спорту Дмитру Табачнику і міністру культури Михайлу Кулиняку провести в травні тематичну міжнародну конференцію, круглі столи, виставки фото- і архівних документів.

Також він доручив Грищенку разом з польською стороною у квітні-травні відпрацювати питання надання президентами України і Польщі допомоги в проведенні заходів щодо ініціативи українців у Польщі.

Як повідомлялось, в 2007 році колишні президенти України Віктор Ющенко й Польщі Лех Качинський спільно вшанували пам'ять жертв операції "Вісла", яку було проведено у 1947 році.

Читайте також: Заручники системи

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.