НОВИНИ

Іран не відмовиться від ядерної програми і готовий її обговорювати

Міністрзакордонних справ Ірану Алі Акбар Салехі заявив 16 квітняі, що його країна не має наміру відмовлятися від права проводити розробки по збагаченню урану.

Водночас голова зовнішньополітичного відомства Ірану зазначив, що Тегеран готовий до обговорень цієї програми.

За його словами, це питання може обговорюватися під часнаступного раунду переговорів за іранською ядерною програмою, який відбудеться в Багдаді 23 травня.

Останнязустріч між представниками п'яти країн-постійних членів Ради Безпеки ООН і Німеччини з делегацією Ірану щодо іранської ядерної програми відбулася 14 квітня в Стамбулі. Верховний представник Євросоюзу із зовнішньої політики Кетрін Ештон назвала минулі консультації корисними і конструктивними. Задоволення від зустрічі також висловив представник Ірану, секретар Вищої ради національної безпеки Саід Джалілі.

Як повідомлялось, країни-члени «Великої вісімки» у спільній заяві, що була прийнята за результатами зустрічі у Вашингтоні, вважають, що вирішувати іранську ядерну проблему необхідно лише дипломатичним шляхом.

Раніше прес-секретар Білого Дому Джей Карні заявив, що Сполучені Штати добиватимуться від Ірану конкретних кроків, які продемонструють, що його ядерна програма має мирний характер і не спрямована на створення озброєння.

Світова спільнотахоче заручитися гарантіями з боку Ірану, що він не виробляє потай ядерну зброю. Тегеран наполягає на мирному характері свій ядерної програми.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.