НОВИНИ

Кіріл боїться втратити християнський Близький Схід

Ситуація на Близькому Сході призводить до небезпечних наслідків для християнських меншин. Про це заявив патріарх Московський і всієї Русі Кіріл в ефірі одного з українських телеканалів.

«Мене непокоїть наступне: в результаті змін, які відбуваються у країнах Близького Сходу, до влади приходять люди, які належать до фундаменталістської частини ісламу. А це може призвести до дуже небезпечних наслідків для християнських меншин», - сказав Кіріл.

Він зазначив, що в окремих країнах, де перемагають фундаменталісти, виникає гоніння християн. Так, за словами Кіріла, воно засноване на закликах поставити шаріат в основу законодавста. А це, на думку патріарха, призведе до пригнічення християн, оскільки ті не готові судитися за такими законами. Інша проблема полягає в убивствах віруючих та підпалі храмів.

«Якщо зміна політичної ситуації в цих країнах призведе до того, що радикальні, фундаменталістські ісламські сили прийдуть до влади, то ми втратимо християнський Близткий Схід. Вже сьогодні ми спостерігаємо відплив християнського населення з країн Близького Сходу», - зазначив Кір іл.

Нагадаємо, у лютому ісламістські політики Тунісу та Єгипту заявили про необхідність збільшення ролі релігії в своїх мусульманських країнах. Зокрема, Туніс та Лівія висловили намір взяти шаріат за основу законодавства.

Як повідомлялося, у Нігерії, в день святкування християнами західного обряду Великодня, невідомі підірвали два автомобілі біля християнської церкви. В результаті теракту загинуло більше 30 осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.