НОВИНИ

В Єрусалимі у храмі Гробу Господнього зійшов Благодатний вогонь

Благодатний вогонь, який символізує нерукотворне світло Воскресіння Христового зійшов у храмі Гробу Господнього в Єрусалимі.

Благодатний вогонь чудесним чином з'явився після молитви Патріарха Єрусалимського Феофіла III в Кувуклії (каплиці) над Гробом Господнім. За тим, щоб ні в Кувуклії, ні у патріарха не було джерел вогню, тут строго стежать ізраїльські поліцейські, які отримали цю функцію "у спадок" від турецьких яничар.

"Божественне полум'я" єдиний раз на рік займається тут напередодні православного Великодня. За словами Феофіла III, "церемонія є першою благою звісткою про воскресіння Господа нашого Ісуса Христа".

Після сходження вогню патріарх Феофіл передав його віруючим, які запалили від нього зв'язки з 33 свічок - за кількістю років земного життя Ісуса Христа.

Паломники вмивали благодатним вогнем обличчя й голови, оскільки в перші хвилини після зішестя він не обпалює шкіру і волосся. Віруючі також запалили лампади й масляні світильники, щоб донести вогонь до своїх будинків.

О 19:00 очікується прибуття делегації, яка привезе Благодатний вогонь на площу перед Успенським собором Києво-Печерської лаври.

Фото: АР

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.