НОВИНИ

Каша Сальцова: Ті, хто обстоює в Україні й без того панівну російську, захищають тільки своє невігластво

В Україні потрібно піарити українськомовне надбання, оскільки "мовна проблема - це питання поганої освіченості". Таку думку в інтерв’ю Тижню висловила Олександра «Каша Сальцова» Кольцова з гурту «Крихітка».

«Не треба робити подвигу зі знання рідної мови- це за визначенням має бути так. І будь-які дискусії на зазначену тему просто недоречні. Живеш в Україні, де є українська, то й спілкуйся нею», - упевнена співачка.

«Проблема полягає в тому, що наразі в інформаційному просторі ставка робиться на культуру, скажімо так, більш тривало розвинену в часі та промотовану. Тобто йдуть найпростішим шляхом. Тому мало хто може так само швидко назвати п’ять-шість знакових українських творів порівняно з російськими чи світовими», - зазначила вона.

«Отже, треба піарити українськомовне надбання серед самих українців, бо власне з мовою все гаразд, її знають майже всі, хто тут мешкає», - вважає Каша Сальцова.

«Мовна проблема - це питання поганої освіченості, спекуляція на людях з не надто високим рівнем свідомості», - заявила вона.

«Ті, хто обстоює в Україні й без того панівну російську, захищають тільки своє особисте невігластво. Їхня агресія цілком природна: люди виправдовують передусім своє небажання вчитися», - переконана співачка.

«Я як етнічна росіянка прекрасно почуваюся в Україні саме тому, що говорю українською і таким чином долучаюся до місцевого культурного коду», - додала вона.

 Детальніше про «мовну стійкість» читайте у матеріалі «Бути собою»у №15 Тижня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.