НОВИНИ

Іран поновлює переговори щодо ядерної програми

Члени Ради Безпеки ООН, Німеччина та Іран сьогодні, 14 квітня, зустрінуться в Стамбулі для проведення переговорів щодо ядерної програми Тегерану.

Іранську делегацію очолить секретар Вищої ради національної безпеки країни Саїд Джалілі.

Напередодні іранські ЗМІ повідомили з посиланням на офіційні джерела, що Тегеран має намір висунути нові ініціативи щодо виходу з кризи, яка виникла внаслідок ядерної програми.

За інформацією ЗМІ, іранська сторона також закликала європейських посередників утриматись від висування попередніх умов та попередила, що спроби Заходу чинити тиск на Ісламську республіку матимуть негативні наслідки.

Як повідомлялось, країни-члени «Великої вісімки» у спільній заяві, що була прийнята за результатами зустрічі у Вашингтоні, вважають, що вирішувати іранську ядерну проблему необхідно лише дипломатичним шляхом.

Раніше прес-секретар Білого Дому Джей Карні заявив, що Сполучені Штати добиватимуться від Ірану конкретних кроків, які продемонструють, що його ядерна програма має мирний характер і не спрямована на створення озброєння.

Водночас, у березні експерти МАГАТЕ заявили, що Іран провів ядерні випробування. Також організація заявила, що країна нарощує потужності для збагачення урану.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.