НОВИНИ

За борги проти дружини Пінчука позиваються в американському суді

Американська фірма подала в США позов проти доньки екс-президента Леоніда Кучми Олени Пінчук, звинувачуючи її у тому, що вона начебто заборгувала їм майже півмільйона доларів за послуги з ландшафтного дизайну в Конча-Заспі, повідомляє газета KyivPost

Компанія ландшафтного дизайну Oehme van Sweden 3 січня подала позов до Окружного суду округу Колумбія проти Олени Пінчук, яка є дружиною одного з найзаможніших українських бізнесменів Віктора Пінчука, і кіпрської фірми Maypaul Trading & Services Limited.

Oehme van Sweden звинувачує Пінчук і Maypaul у неcоплаті послуг з ландшафтного дизайну  та  просить стягнути з Пінчук і Maypaul $486 985.

Відповідно до твердження позивачів у судових документах, сімейство Пінчуків через низку підконтрольних компаній замовило послуги з ландшафтного дизайну в американської фірми Oehme van Sweden. Ця компанія робить ландшафтний дизайн як приватних маєтків, так і великих муніципальних об'єктів, зокрема, дизайн парків у Бостоні та  Вашингтоні.

За словами представників Oehme van Sweden, кіпрський оффшор Maypaul з'явився в останній момент перед  укладенням договору. Про те, що зі сторони замовників послуг в контракті буде Maypaul, компанію Oehme van Sweden повідомив працівник компанії Віктора Пінчука “Інтерпайп”.

Контракт між Oehme van Sweden та Maypaul про надання послуг з ландшафтного дизайну у маєтку під Києвом було підписано 2 лютого 2007 року.

Відповідно до контракту Maypaul повинен був оплатити професійні послуги Oehme van Sweden на суму не більшу за $447 600 двадцятьма рівними щомісячними платежами. У цю суму не входили різні додаткові витрати, як-то переліт працівників Oehme van Sweden, їхня погодинна оплата на місці тощо.

З інформаціє KyivPost, Олена Пінчук у своєму листі від 26 січня 2009 року до представниці Oehme van Sweden Лізи Делплейс, висловила незгоду з необхідністю додаткових платежів і попросила переглянути надіслані раніше рахунки. Цим листом донька Кучми фактично визнала, що за послуги Oehme van Sweden  платила її сім'я, хоча її ім'я не значиться в контракті. 

13 квітня 2010 року компанія Oehme van Sweden подала позов до Міжнародного центру з розв'язання спорів (International Center for Dispute Resolution) проти Олени Пінчук і Maypaul, намагаючись стягнути з них $169,933 плюс витрати за розірвання конфлікту щодо ландшафтного дизайну. Хоча Пінчук не була стороною того контракту, але її намагання опротестувати  залишились марними.

За рішенням цього міжнародного арбітражу було відхилений зустрічний позов Maypaul, який було подано 2 травня 2010 року проти Oehme van Sweden, щоб стягнути з них $50 000 за ненадані послуги.

Також у рішенні третейського судді Mарка Кантора від 26 жовтня 2011 року сказано, що Maypaul не володів маєтком, на території якого компанія Oehme van Sweden надавала послуги. Натомість цією ділянкою володіє ТОВ “ТЕК Світ Шляхів”, основним акціонером якого, за твердження судді, є Pantoho Ltd, яка у свою чергу начебто контролюється холдингом Віктора Пінчука EastOne Group.

Як сказав у своєму рішення третейський суддя Кантор, законодавство округу Колумбія дозволяє сторонам договору міняти контракт через усні домовленості безвідносно до того, як саме це обумовлено в контракті. Кантор визачив, що Олена Пінчук давала таку усну згоду, змінюючи обсяг робіт, який було зазначено в контракті.