НОВИНИ

Юрій Винничук: делікатна розмова з наперсточником - крок до поразки

Письменник Юрій Винничук вважає, що ситуація навколо його вірша «Убий пі…са», яка зчинила багато розголосу і навіть розділила інтелектуалів на два табори, є свідченням поведінки «гнилої» інтелігенції. Про це він заявив в інтерв’ю Тижню.

«Вважаю, що говорити з наперсточниками делікатно, дискутувати – крок до поразки, адже треба речі називати своїми іменами і не соромитися цього. А вірш, зрозуміло, що його не можна вважати високим польотом поетичного мистецтва, але він нічим не гірший, приміром, від тексту нашого гімну, Франкового «Не пора, не пора нам ляху, москалеві служить» чи навіть «Марсельєзи», – заявив він.

«Тобто це «естрадний» вірш, до того ж, коли я його вперше оприлюднив у Facebook, був підписаний Юзьом Обсерватором, тобто персонажем, таким собі Швейком. Отже, це начебто не мій погляд, а погляд мого персонажа», – пояснив він.

Нагадаємо, політолог Володимир Бондаренко висловив невдоволенням віршем Винничука, який, на його думку, «містить натяки на чинну владу і заклики усунути її неправовим способом». Він звернувся зі скаргою до народного депутата Леоніда Грача (позафракційний), а той у свою чергу - в МВС і Генпрокуратуру з вимогою розслідувати діяльність Винничука. Ці відомства переадресували депутатське звернення до Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі.

Винничук заявляв, що написав пояснення до міліції щодо декламування еротичної поезії. 

Пізінше Головне управління МВС у Львівській області направило вірші Винничука на дослідження до Донецького науково-дослідного інституту судових експертиз.

Повну версію інтерв’ю з Юрієм Винничуком читайте у №15 Тижня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.