НОВИНИ

МВС пропонує приставити до кожного тендерного комітету міліціонера

Для того, щоб ефективніше протидіяти порушенням при здійсненні держзакупівель до складу конкурсних тендерних комісій слід включити співробітників МВС. Про це на брифінгу сказав перший заступник начальника департаменту Державної служби у боротьбі з економічними злочинами МВС Вадим Сливенко.

"У напрямку профілактики нами було надіслано головним розпорядникам бюджетних коштів, міністерствам і відомствам листи із проханням включити нас... у склади тендерних комітетів з метою одержання оперативної інформації про здійснення державних закупівель", - сказав він.

Зі слів Сливенка, міністерства й інші органи виконавчої влади відразу або після проведення роз'яснювальної роботи й певного тиску погодилися на включення співробітників МВС до складу таких комісій.

Водночас низка обласних державних адміністрацій, зокрема Луганська, Запорізька, Миколаївська, Чернівецька й Чернігівська, відмовилися включати співробітників МВС у комісію, мотивуючи це тим, що це не врегульовано законодавством.

Сливенко повідомив, що з більш ніж 500 проведених за участю співробітників МВС торгів було скасовано або визнано такими, що не відбулися, близько 250, з яких 60% скасовувалися лише у зв'язку із присутністю співробітника міліції.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Микола Азаров вважає істотним прогрес у забезпеченні прозорості державних закупівель. Перший віце-прем'єр-міністр Валерій Хорошковський вважає, що закон про державні закупівлі сприяє корупції.

1 червня 2010 року Верховна Рада прийняла нову редакцію закону "Про здійснення державних закупівель". Згодом, до документу неодноразово вносили зміни.

Пізніше міжнародна організація Transparency International закликала переписати закон про держзакупівлі.

Нагадаємо, раніше "Тиждень" писав про те, що закон про держзакупівля може забезпечити чиновникам безконтрольне освоєння понад 130 млрд гривень в рік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.