НОВИНИ

  ▪   Валерія Бурлакова

Кулиняка оголосили ворогом української культури

Під час акції на захист українського дубляжу, яка проходить біля будинку уряду, міністра культури Михайла Кулиняка оголосили ворогом української культури. Про це повідомляє кореспондент Тижня.

Кулиняка оголосили ворогом української культури повноваженням українського народу. За таке рішення учасники акції під Кабінетом міністрів, яких зібралося близько 200 осіб, проголосували одностайно. 

Учасники акції вимагають скасувати урядову постанову № 168, прийняту в лютому, завдяки якій стало вигідно завозити фільми з Росії. За даними учасників акції, це в 20 разів дешевше, ніж перекладати українською.

Учасники акції розгорнули під Кабміном величезну плівку з кадрами з фільмів, дубльованих українською мовою.

«Економічний та ідеологічний ринок віддається у іншу державу. Це диверсія і саботаж України. Основа держави – це не шахти, а культура», - заявив один з учасників  акції Сашко Лірник.

«Прикро, що такі абсурдні заходи відбуваються в ХХI столітті. Мова йде про людей, які просто лобіюють інтереси прокатних агенцій. А ми вважаємо, що зазіхають на наше право дихати», - заявила у свою чергу співачка Росава.

На думку братів Капранових, урядовці «не знають української і тому її бояться». Вони також звернулися до міліціонерів зі словами: «За вашими плечима стоїь кримінальне бидло».

Також учасники акції вимагають повернути апаратуру студії Le Doyen і забезпечити можливість дубляжу на студії фільмів. Нагадаємо, напередодні у студії заявили, що їм почали повертати апаратуру і вони продовжують озвучувати фільми українською мовою.

Організаторами акції виступили Відсіч, НББ, Простір Свободи і Кіно-переклад.

Нагадаємо, акція на захист дубляжу українською мовою біля будівлі Кабінету міністрів відбулася також 10 квітня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.