НОВИНИ

Опозиція зібрала підписи для висловлення недовіри Пшонці

Опозиційні фракції зібрали 150 підписів про початок процедури висловлення недовіри генеральному прокурору Віктору Пшонці. Про це йдеться у заяві фракції «БЮТ-Батьківщина», яку зачитав з парламентської трибуни заступник голови фракції Роман Забзалюк.

Опозиціонери назвали безпідставними і надуманими заяви Генпрокурора Пшонки та його першого заступника Кузьміна про нібито причетність Юлії Тимошенко до вбивства Євгена Щербаня.

«Це спроба сховати справжніх замовників, а відповідальність перекласти на лідера опозиції для її дискредитації», - йдеться у заяві.

«Намагання звинуватити Юлію Тимошенко у вбивстві – це брутальна провокація. Це політичне кіллерство влади, яке здійснює Віктор Янукович по відношенню до Юлії Тимошенко», - вважають опозиціонери.

«Ми вимагаємо поставити це питання на розгляд парламенту. Ми також вимагаємо, щоб Віктор Пшонка виступив зі звітом перед Верховною Радою і дав вичерпні відповіді народним депутатам: на яких підставах, без будь-якого слідства, він та його перший заступник обвинувачує Юлію Тимошенко у тяжких злочинах», - зачитав Забзалюк.

Крім того, фракція БЮТ-Батьківщина ініціює створення Тимчасової слідчої комісії ВРУ «для з’ясування обставин вбивства народних депутатів Євгена Щербаня, Євгена Кушнарьова, а також інших масових вбивств відомих політиків та бізнесменів, які відбувались протягом 1995-1998 років у Донецькій області».

«Саме в цей час прокурором у Донецькій області був Віктор Пшонка, -підкреслили опозиціонери. - І саме в цей час відбувались ці масові вбивства».

«Головний свідок у вбивстві Євгена Щербаня – Олександр Кушнір - був вбитий у слідчому ізоляторі Донецька. Сьогодні останній зі свідків, який відбуває пожиттєве ув’язнення, переведений до Лук’янівського СІЗО у Києві. Чи не з метою остаточної ліквідації і замітання слідів справжніх замовників вбивства Євгена Щербаня та інших резонансних вбивств?!», - йдеться у заяві.

«Тому, нинішній Генпрокурор особисто повинен нести відповідальність за страшні, вбивства, які відбувались у Донецькій області в середині 90-х років і які до цього часу не розкриті. Він також повинен понести відповідальність за безпідставні обвинувачення Юлії Тимошенко, які він і його перший заступник дозволяють собі публічно виголошувати», - заявили опозиціонери.

Фракція «БЮТ-Батьківщина» вимагає звіту Генерального прокурора у Верховній Раді і розгляду питання про його відставку.

Нагадаємо, 5 квітня Генеральна прокуратура поновила розслідування кримінальної справи за фактом вбивства депутата Верховної Ради Євгена Щербаня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.