НОВИНИ

Нобелівський лауреат: Європі загрожує ще одна рецесія

Європейський Союз стоїть на порозі нової рецесії та повинен обережніше проводити економічні заходи. Про це в коментарі Die Süddeutsche Zeitung заявив лауреат Нобелівської премії з економіки 2001 року американець Джозеф Стігліц.

Стігліц попередив європейських лідерів, що суворі заходи економії в багатьох країнах ЄС лише посилюють можливість рецесії.  «Надмірна економія робить тільки гірше», - сказав Стігліц. За його словами, у світі немає прикладів, коли скорочення зарплат, пенсій та допомог могло би вилікувати хвору країну.

Стігліц вважає, що зона євро потребує спільного бюджетного органу, який зміг би згладити регіональні відмінності. На його думку, країнам, які мають високий рівень безробіття, потрібно направити додаткові фінансові кошти.

Як повідомляє Die Welt, відповідно до дослідженні Інституту німецької економіки у Кельні, «проблемні діти єврозони» потенційно за певних умов і без різкого скорочення заробітної плати можуть покращити свою конкурентоспроможність.

За даними інституту, торговий дефіцит в Греції, Іспанії, Португалії та Італії у 2011 році значно скоротився з максимуму 2008 року.

Іспанія зменшила торговий дефіцит за рахунок торгівлі товарами та послугами з 5,8% на 0,5% від ВВП. Греції та Португалії вдалося скоротити дефіцит торгового балансу принаймні на половину. В 2011 році експорт з Португалії, Греції та Іспанії зріс на 7-9%, що більше, ніж в Німеччині. 

На цьому тлі інститут сумнівається, що країни і далі повинні скорочувати заробітні плати для того, щоб підвищити конкурентоспроможність на світовому ринку.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.