НОВИНИ

Правозахисник: Лук’янівське СІЗО потрібно закрити

Лук’янівський слідчий ізолятор потрібно закрити, а замість нього побудувати новий за межами Києва. Про це заявив координатор Вінницької правозахисної групи Дмитро Гройсман, коментуючи факти неналежних умов проживання в ізоляторі, що були викладені у фільмі «Тюрма №1».

За словами правозахисника, прокуратура, яка почала перевіряти факти, викладені у фільмі, прекрасно знає, що це правда,  «оскільки прокурори фактично щодня бувають в пенітенціарних установах і стикаються з цими явищами, бачать цю реальність на власні очі».

На думку Гройсмана, в цій ситуації важливим є громадський контроль за подіями, що відбуватимуться навколо ситуації в СІЗО. Це може бути як парламентське розслідування, так і створення спільної комісії з представників Генпрокуратури, Верховної Ради, омбудсмена та Міністерства охорони здоров’я.

Правозахисник вважає, що така комісія повинна прийняти рішення, чи може взагалі функціонувати Лук'янівський слідчий ізолятор.

«Якщо його треба закривати, то його треба негайно закрити. Якщо треба закривати якусь його частину, це треба робити. В принципі, це СІЗО треба закривати та будувати новий слідчий ізолятор за новими стандартами за межами Києва. Я розумію, що це дорого та важко, але це не питання прав людини, це питання обов’язку держави», - наголошує Гройсман.

В той же час він вважає за необхідне продемонструвати стрічку європейським глядачам. «Я переконаний, що варто робити переклад цього фільму. Ми будемо допомагати це робити, і цей фільм буде показано кількома мовами найближчим часом», - обіцяє він.

Як повідомлялося раніше, Державна пенітенціарна служба тимчасово відсторонила від виконання обов'язків керівника Лук'янівського СІЗО в Києві Євгена Домбровського на час проведення перевірки про факти зловживань в ізоляторі.

Натомість тимчасово виконуючивм обов'язки керівника СІЗО було призначено Павла Голубовського.

Нагадаємо, 4 квітня фільм «Тюрма №1»Усов оприлюднив у своєму блозі на «Українській правді». Згодом прокуратура Києва повідомила, що розпочинає перевірку фактів, викладених у фільмі. 

Читайте також: про що не сказано у фільмі «Тюрма №1»