НОВИНИ

Ізраїль оголосив німецького письменника персоною нон-ґрата

Після публікації скандального вірша про Ізраїль лауреата Нобелівської премії Ґюнтера Ґрасса оголосили в цій країні персоною нон-ґрата та звинуватили в радикальному антисемітизмі, згідно повідомлення міністерства внутрішніх справ Ізраїлю.

За словами представників відомства, у неділю, 8 квітня, було ухвалено рішення, згідно з яким письменникові заборонено в’їзд до країни. Приводом стала публікація в кількох газетах вірша Ґрасса.

Міністр внутрішніх справ Ізраїлю Елі Ішай зазначив, що цей вірш має на меті розпалити вогонь ненависті в Ізраїлі, і пояснив, що чинне законодавство дозволяє урядові забороняти в’їзд до країни колишнім нацистам. Раніше Ґрасс зізнався, що в останні місяці Другої світової війни служив у військах СС.

Глава зовнішньополітичного відомства країни Авігдор Ліберман різко розкритикував Ґрасса, назвавши висловлювання німецького письменника проявом цинізму.

Ґюнтер Ґрасс у своєму вірші «Те, що має бути сказано» розкритикував Ізраїль за його політику щодо Ірану і звинуватив у підриві й без того крихкого миру у світі. У вірші обсягом 70 рядків 84-річний німецький письменник вказав, що замовчування факту про нарощування Ізраїлем свого ядерного потенціалу є «тяжкою брехнею». Він підкреслив, що світова спільнота має взяти під контроль атомну програму не лише Ірану, а й Ізраїлю. Ґрасс зазначив, що мусив написати цього вірша тепер, оскільки вже просто не міг мовчати, а завтра вже може бути запізно.

Текст Ґрасса опублікували 4 квітня німецька Süddeutsche Zeitung, італійська La Repubblica та американська The New York Times.

Після публікації вірша Ґрасс опинився під зливою критики. Центральна рада євреїв у Німеччині назвала його вірш «агресивним агітаційним памфлетом». Посольство Ізраїлю звинуватило нобелівського лауреата у використанні антисемітських кліше. Тим часом речник німецького уряду Штеффен Зайберт нагадав, що в Німеччині існує свобода мистецтва, а деякі німецькі політики навіть стали на захист письменника.

Нагадаємо, в Україні розгортається скандал щодо вірша Юрія Винничука.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.