НОВИНИ

Уряд пропонує Раді засекретити ціну закупівлі газу

Міністерство енергетики пропонує вивести зі сфери дії закону "Про здійснення державних закупівель" операції із закупівлі та реалізації природного газу. Про це ідеться в законопроекті, який зареєстрований у парламенті.

У проекті закону, який внесено до ВР значаться також операції із транспортування (у тому числі переміщення, фрахтування, страхування, зливання/наливу, інспекції кількості та якості), розподілу, постачання, зберігання природного газу.

Кабмін також пропонує не застосовувати тендерні процедури при закупівлі за держкошти фінансових інструментів, операцій із деривативами і з управління ризиками, фінансових послуг, послуг бірж, аукціонів, систем електронних торгів та інших послуг, які застосовуються в міжнародній торговій і фінансовій практиці при закупівлі та реалізації природного газу.

У пропонованих поправках також зазначено, що виключення повинні стосуватися безпосередньо НАК "Нафтогаз України".

У разі прийняття цього законопроекту та внесення правок "Нафтогаз" не буде більше зобов'язаний публікувати суми угод із закупівлі природного газу. Нині така практика обумовлена правилами проведення тендерів.

Як повідомлялось, у березні ПАТ «НАК «Нафтогаз України» 14 березня відмінився закуповувати для потреб населення 12,66 млрд кубометрів природного газу вітчизнянного видобутку у власної дочірньої компанії «Укргазвидобування». Вартість закупівлі газу власного видобутку згідно з постановою НКРЕ від 29 грудня 2011 року №256 становить 300 грн. за тисячу кубометрів (без ПДВ).

Раніше Віктор Янукович заявляв що, Україна має найвищу ціну на газ у світі, зокрема - $516 доларів (без урахування $100 знижки згідно з харківськими угодами).

Тим часом, у деяких регіонах лікарні і школи купують «блакитне паливо» вартістю від $840 до $860 кубометрів, тоді як для резиденцій Віктора Януковича вартість газу складає від $510 до $550.

Нагадаємо, ціна імпортного природного газу в 1 кварталі 2012 року становила близько $416 за 1 тис. куб. м. Крім того, МВФ неодноразово наполягав на збільшенні ціни на газ для населення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.