НОВИНИ

Католики всього світу святкують Воскресіння Христове

Почалося свято з першої пасхальної меси в соборіСвятого Петра у Ватикані, яку відслужив Папа римський Бенедикт XVI.

Католики зустрічають свято Воскресіння Христового, відвідуючи костели, де проводяться обряди благословіння води і вогню, запалюється великодня свічка. У храмах звучить гімн під назвою «Да возрадується!», а потім читаються 12 пророцтв.

Священики освячують хрещальну воду, а віруючі запалюють свої свічки від пасхальної свічки. Символ Пасхи— це також фарбовані яйця. Цей елемент свята об’єднує православних християн і католиків. І в тих, і в інших за традицією яйця освячують у храмах.  

У Католицькій Церкві латинського обряду в ніч перед Христовим воскресінням відправляється богослужіння, зване «Пасхальним чуванням». Церква згадує цю святу ніч, в якій воскрес Христос-Господь, називаючи її «матір’ю усіх святих чувань».

У Ватикані, в базиліці святого апостола Петра, цю урочисту відправу очолив 7 квітня увечері Вселенський Архиєрей Бенедикт XVI. Під час Пасхальної Вігілії Папа у промові наголосив, що Великдень є святом нового творіння. «Ісус воскрес і вже більше на помре. Він відчинив двері до нового життя, яке не знає ні хвороби, ні смерті. Він сам прийняв людину у Бога. «Тіло й кров посісти Божого Царства не можуть», сказав Павло  в Першому Посланні до Коринтян (15,50). Християнський автор Тертуліан у ІІІ столітті мав сміливість написати з огляду на Воскресіння Христа і наше воскресіння: «Утіштеся, тіло і кров, через Христа ви отримали місце в небі і в Царстві Божому» (ССL II 994). Для людини відкрився новий вимір. Творіння стало більшим і просторішим», – сказав Бенедикт.

За традицією Папа Римський Бенедикт XVIу Воскресіння Христове звертається  до пастви з традиційним посланням і благословенням "UrbietOrbi" ("Місту і Світу") 65 мовами народів світу..

З Великоднім посланням до українських римо-католиків звернувся Голова Конференції єпископів Римо-Католицької Церкви в Україні Архиєпископ Мечислав Мокшицький, Митрополит Львівський: «Ділячись радістю від переживання Пасхальної Таємниці Відкуплення, в цьому Ювілейному Році 600-ліття Львівської Архідієцезії бажаю Вам усіх потрібних ласк Воскреслого Христа. Нехай сила Його звитяжної смерті і віра в те, що Він живий, наповнює наші серця миром, радістю, а також довірою Господньому Провидінню».

Нинішнього року святкування Великодня у Католицької та Православної церков не збігаються, їх розділяє тиждень.

8 квітня православні і греко-католики святкують Вербну неділю.

Святкування православного Великодня відбудеться 15 квітня. З 9 квітня починається Страсний тиждень.

Нагадаємо, за останні два роки кількість католиків у світі збільшилася на 15 млн віруючих і склала 1 млрд 196 млн чоловік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.