НОВИНИ

У Пшонки наполягають, що "Батьківщина" перекручує інформацію про закриття справ ЄЕСУ

Генеральна прокуратура наполягає на тому, що Верховний Суд не виносив рішення про законність закриття кримінальних справ про корпорацію "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ). Про це сказано в повідомленні прес-служби відомства.

Генпрокуратура зазначає, що, відповідно до постанови Верховного Суду від 11 листопада 2005 року, предметом розгляду були тільки судові рішення про оскарження постанов про порушення кримінальних справ відносно колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко та інших осіб.

"У зазначених постановах суд не надавав оцінку підставам закриття Генеральною прокуратурою кримінальних справ, не аналізував мотиви цих рішень. Тобто суд не приймав рішення по суті кримінальних справ", - сказано в повідомленні.

За даними відомства, під час розгляду клопотань захисника Тимошенко кримінальні справи відносно екс-прем'єра Генпрокуратурою були закриті.

Генпрокуратура підкреслює, що затвердження і коментарі про те, що крапку в справі ЕЭСУ поставив Верховний Суд повністю не відповідає дійсності і є перекрученою інформацією.

Як повідомлялось, раніше партія "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" спростовувала інформацію Генпрокуратури про відсутність рішення Верховного Суду про закриття кримінальних справ про ЄЕСУ.

Партія зазначала, що постановою Верховного Суду від 11 листопада 2005 року підтверджена законність закриття всіх кримінальних справ по ЄЕСУ за відсутністю складу злочину.

5 квітня Генпрокуратура повідомила, що заява захисників Тимошенко про те, що нібито Верховний Суд визнав законність закриття про неї справ в 2005 році, не відповідають дійсності, і зазначила, що Верховний Суд клопотання захисту екс-прем'єра про закриття кримінальних справ залишив без задоволення.

Нагадаємо, Генпрокурор Віктор Пшонка заявив, що Святослав Піскун закрив справу ЄЕСУ проти Юлії Тимошенко на вимогу екс-президента Віктора Ющенка. До речі, Пшонка заявив, що "24 січня 2005 року Тимошенко сіла в крісло прем'єра, а 28 січня Генпрокурор Піскун закрив усі справи".

Юристи екс-президента Віктора Ющенка запевняють, що він не тиснув на генпрокурора Святослава Піскуна. «Твердження генерального прокурора Віктора Пшонки про тиск, який нібито чинив свого часу президент Віктор Ющенко на тодішнього прокурора Святослава Піскуна для закриття справи проти Тимошенко, сприймаються суспільством як намагання поновити раніше закриті справи щодо опозиціонерів під надуманими і неправовими приводами», - йдеться в заяві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.