НОВИНИ

У партії Тимошенко вирок екс-міністру Філіпчуку назвали помстою за Vanco

Партія "Батьківщина" вважає, що вирок, винесений Солом'янським районним судом Києва колишньому міністру охорони навколишнього природного середовища Георгію Філіпчуку, є політичними репресіями та помстою за справу «Венко». Про це йдеться у заяві партії.

«Для нас абсолютно очевидно, що член нашої партії, академік Філіпчук отримав 3 роки ув’язнення лише за те, що намагався захистити державну власність від банди Януковича. Саме Філіпчук як профільний міністр боровся в судах за шельф Чорного моря, який за безцінь відбирала в держави компанія «Венко», пов’язана з Януковичем», - переконані у партії Юлії Тимошенко.

«Це банальна помста за перешкоджання отриманню надприбутків», - наголошують в партії.

У «Батьківщині» звертають увагу на те, що Філіпчука була засуджено за статтею 365 Кримінального кодексу, на необхідності змін якої кілька разів наголошувала міжнародна спільнота.

«Янукович знову демонструє подвійні стандарти: європейських партнерів він запевняє, що 365 стаття буде невідкладно змінена, але в той же час на її підставі продовжує знищувати команду своїх політичних опонентів», - відзначають у партії.

У «Батьківщині» переконані, що вирок Георгію Філіпчуку безпідставний і має бути скасований, так само як і вироки Юлії Тимошенко та Юрію Луценку.

Нагадаємо, 5 квітня Солом'янський райсуд Києва засудив 61-річного Філіпчука до 3 років позбавлення волі за перевищення службових повноважень.

Філіпчука було обвинувачено у причетності до нецільового використання коштів, отриманих від продажу квот на викид парникових газів у рамках Кіотського протоколу, на виплату пенсій.

Він працював у Кабінеті Міністрів Юлії Тимошенко міністром охорони навколишнього природного середовища з 18 грудня 2007 по 11 березня 2010 року.

Раніше партія Батьківщина заявляла, що справа Філіпчука пов’язана з розірванням угоди між урядом України та компанією Vanco у 2008 році. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.