НОВИНИ

Захист Тимошенко просить суд призупинити розгляд справи щодо ЄЕСУ

Захист Юлії Тимошенко заявив клопотання про зупинення провадження у справі щодо діяльності корпорації Єдині енергетичні системи України у зв'язку зі станом здоров'я екс-прем'єра. Про це повідомляє прес-служба Тимошенко.

"Це клопотання має бути розглянуто судом на попередньому засіданні з судового розгляду справи, яке заплановане на 19 квітня", - повідомив захисник екс-прем'єра Олександр Плахотнюк.

Водночас, за його словами, згідно з кримінально-процесуальним законодавством, суд може провести попереднє засідання з розгляду справи за відсутності обвинуваченого. "Скоріше за все, попереднє засідання відбуватиметься без Юлії Тимошенко", - припустив він.

Плахотнюк також повідомив, що зараз захист готує низку клопотань, у тому числі й щодо забезпечення публічності чергового судового процесу над Тимошенко. "Ми обов'язково вноситимемо клопотання про доступ журналістів на процес і можливість здійснення аудіо- та відеофіксації. Ці клопотання мають бути розглянуті вже під час попереднього розгляду справи", - наголосив захисник.

Як відомо, Київський районний суд Харкова призначив на 19 квітня попередній розгляд справи, порушеної проти Юлії Тимошенко щодо діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України". У судовому процесі головуватиме 36-річний харківський суддя Костянтин Садовський.

У справі ЄЕСУ прокуратура заявила позов про відшкодування екс-прем'єром Юлією Тимошенко збитків у 19,5 млн грн..

Тимошенко обвинувачують «в організації ухилення від сплати податків на загальну суму понад 4,7 млн грн, розкрадання і замаху на розкрадання бюджетних коштів шляхом незаконного відшкодування понад 25 млн грн податку на додану вартість, службовому підробленні і в ухилянні від сплати 681 тис. грн прибуткового податку».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.