НОВИНИ

Валенса назвав час президентства Качинського катастрофою для Польщі

Екс-президент Польщі, лауреат нобелівської премії мира Лех Валенса, негативно оцінив діяльність Леха Качинського на посту президента в телепрограмі «Крапки над І» польського телеканала TVN24.

 З його слів, президентство Леха Качинського стали втраченими роками для Польщі.

«Про мертвих не можна говорити погано, але це було нещастям для Польщі, і закінчилось нещастям», - сказав Валенса.

Валенса вважає, що президентський літак впав внаслідок авіакатастрофи, а не замаху.

«Качинський не був тим політиком, на життя котрого можна чинити замах», - підкреслив Валенса.

На його думку, причина авіакатастрофи полягає  в безвідповідальності  під час підготовки до польоту. «Це безвідповідально, нехтування основними принципами. Підготували візит погано, не перевірили все, і це призвело до великого нещастя», - сказав Валенса.

Той факт, що Росія не надає Польщі уламки літака,  Валенса вважає непринциповим. «Ми що – кинемо армію та відберемо (літак)? Потрібно поцікавитись громадською думкою, подивитись з правової точки зору, і давити (на Росію), але раціонально. Ми ж не оголошуватимемо війни Росії. Давайте поводитись серйозно», - узагальнив Валенса.

Нагадаємо, літак Ту-154 польського президента Леха Качинського розбився 10 квітня 2010 року під Смоленськом. Загинули 96 людей — 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. Серед загиблих - президент, його дружина і частина керівництва країни.