НОВИНИ

Лукашенка особисто дозволятиме послам ЄС повертатись в Мінськ

Президент Білорусі Аляксандр Лукашенка заявив на нараді з питань ззовнішньої політики, що він розглядатиме окремо кандидатуру кожного посла, який буде повертатися до Мінська після того, як країни ЄС відкликали своїх послів «для консультацій».

"Ми з міністром закордонних справ домовилися, що ми кожну країну і кожного посла будемо персонально розглядати щодо повернення до Білорусі", - зазначив Лукашенка на нараді  в четвер, 5 березня.

Лукашенка  заявив, що послів з Мінська не виганяли, вони поїхали самі, зробивши "дипломатичний, політичний крок", який завдав шкоду і білоруському МЗС, і державі в цілому.

 "А ось повертатися назад - це вже ми подивимося, яким чином вони будуть повертатися до Білорусі", - сказав Лукашенка, зазначивши, що він не каже, що дипломатів не пускатимуть.

 Білоруський президент також наголосив, що Мінськ не терпітиме "тиску та шантажу" з боку ЄС. Лукашенка заявив, що Європейський Союз має змінити свій підхід до його уряду, якщо посли хочуть повернутися до Мінська.

Як повідомлялось, наприкінці березня верховний представник Євросоюзу із зовнішньої політики Кетрін Ештон рекомендувала країнам ЄС протягом тижня повернути до Білорусі відкликаних звідти раніше послів

Нагадаємо, посли 27 країн Євросоюзу були відкликані з Білорусі в кінці лютого - після того, як білоруська влада оголосила про висилку посла Польщі і представника ЄС.

Раніше президент Білорусі Аляксандр Лукашенка пообіцяв дуже жорстко відповісти на санкції Європейського Союзу.

Читайте також: Чим може закінчитися протистояння Лукашенки із Євросоюзом?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.