НОВИНИ

Freedom House нагадала Кернесу про три закриті телеканали

Міжнародна організація Freedom House стурбована вибірковістю правосуддя в Україні. Про це після зустрічі з харківським міським головою Геннадієм Кернесом заявив виконавчий віце-президент Атлантичної ради в Вашингтоні, член делегації міжнародної неурядової організації Freedom House Деймон Вілсон.

За його словами, мета місії Freedom House в Україні - оцінити стан демократії в країні.

«В Україні переслідуються політичні противники чинної влади. Це небезпечна тенденція, тому що якщо діяльність політика під час перебування його на посаді буде потім каратися в кримінальному порядку, це призведе до розмивання демократії в Україні. Тому ми схвильовані цими питаннями, нас турбують питання виборчого переслідування деяких політичних діячів», - заявив Вілсон.

У той же час Вілсон зазначив, що «у нас був хороша, відкрита, щира розмова з паном мером». За його словами, учасники делегації обговорили з Кернесом питання політичного плюралізму і можливостей роботи для засобів масової інформації.

Як повідомив член делегації, науковий директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко, делегація з-поміж іншого обговорила з мером питання припинення мовлення трьох харківських каналів.

«Українські політики часто розглядають питання свободи слова в контексті політичної боротьби. Наша позиція полягає в тому, що необхідно дотримуватися стандартів вільної журналістики: це самоцінність громадянського суспільства, хто б не був у владі і опозиції. Ми констатуємо, що існують різні оцінки тих подій, які супроводжували закриття трьох телеканалів в Харкові», - заявив Сушко.

За його словами, цей випадок формує образ Харкова як міста, в якому проблеми в галузі свободи слова стоять дуже гостро. «Саме тому це питання стало предметом нашого діалогу», - додав Сушко.

Водночас прес-служба Харківського міського голови повідомляє, що Кернес під час зустрічі повідомив:

«З мого боку створено всі умови для безперешкодного доступу засобів масової інформації до роботи органів міської влади. Журналісти можуть вільно відвідувати сесії міськради, засідання виконкому. Я відповідаю на будь-які запитання під час прес-конференцій та інтернет-конференцій, ми забезпечили вільний доступ до публічної інформації. Те саме стосується і діяльності політичних партій. У нас у міськраді є різні фракції, різні політичні сили, але ми ухвалюємо рішення на користь жителів міста Харкова».

Нагадаємо, представники неурядової організації Freedom House у вівторок, 3 квітня, зустрілися з екс-міністром внутрішніх справ Юрієм Луценком, який перебуває в Лук'янівському СІЗО.

Сьогодні у них відбулася зустріч з президентом Віктором Януковичем. Зокрема, він пообіцяв Freedom House, що вибори до Верховної Ради пройдуть чесно і прозоро.

Натомість виконавчий директор організації Девід Креймер відмовився спілкуватися із представниками ЗМІ після цієї зустрічі. 

Крім цього, представники Freedom House сьогодні зустрінуться з колишнім прем’єр-міністром Юлією Тимошенко, яка відбуває покарання у Качанівській колонії Харкова.